SLUŽBY » Chiptuning!!
Chiptuning

Ve spolupráci s předními tuningovými firmami v ČR nabízíme optimalizaci dat v řídících jednotkách motorů, tzv. chiptuning.

Co to je?
Chiptuning je ve zkratce softwarová úprava palivových map v řídící jednotce motoru pro dosažení vyššího výkonu, zvýšení točivého momentu a s tím související snížení spotřeby.

Proč to nedělají výrobci automobilů?
Výrobci automobilů jsou postaveni před těžký úkol, kdy musí vyrábět motory pro různé trhy, s různými klimatickými podmínkami, různou kvalitou paliva atd.. Proto je jejich nastavení motorů vždy výsledkem nějakého kompromisu. Tím pádem zůstává v motorech aut nevyužitý potenciál.

Co životnost a spotřeba motoru?
Jak již bylo řečeno výše, motor je z výroby s ohledem na životnost značně předimenzován. Při navýšení výkonu do cca. 35% nedochází ke zvýšení opotřebení, ani ke zvýšení namáhání převodového ústrojí.
Spotřeba se většinou navzdory navýšení výkonu snižuje (kolem až 10%). Je to dáno optimalizací momentové křivky, kdy se dá jet tzv. na krouťák.
Ovšem nejdůležitějším faktorem pro životnost a spotřebu je a stále bude osoba za volantem sedící:-)

Jak se to dělá?
Chiptuning se dělá buď programátory pamětí (cca. do roku výroby 2000), nebo tzv. flasherem. Paměti programujeme vyhlášenými programátory firem ELNEC, ETL, UPA, WEILEI a jako hlavní flasher používáme originální GALLETTO firmy FGtechnology s licencí.
Jelikož je na modifikování map potřeba velkých zkušeností, spolupracujeme s tuningovými firmami. Tím je zaručena kvalita a parametry úpravy.

Upravíte mi auto doma, nebo na pumpě?
I když je to mnohdy technicky možné, tak úpravy mimo naše provozovny neprovádíme. Výjmku tvoří pouze kamiony, autobusy a traktory. Chiptuning není jen vysátí a nalití dat do jednotky, měla by mu předcházet řada diagnostických úkonů pro posouzení stavu motoru. U starých a nejnovějších jednotek je třeba vyjmout jednotku z vozidla, otevřít jí a programovat na stole! U starých jednotek se musí vypájet staré čipy a osadit nové s jiným programem. Staré totiž nelze většinou programovat (OTP paměti)!
Pokud Vám bude někdo tvrdit, že Vám chipne např. Octavii TDi, r.v. 1998 na pumpě, tak je to prostě podvodník. Žádné zvýšení výkonu se konat nebude ani po tom, co Vám bude tvrdit, že se výkon zvýší po stovkách km. To je nemožné, zvýšení výkonu je okamžité a nepřehlédnutelné!